W piątek, 15 maja 2015 roku w godzinach porannych Nasza Orkiestra wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wzięła udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest to święto, które obchodzone jest w całej Europie. W Mielcu uroczystości te popularyzowane są przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Na piątek, 15 maja zaplanowane zostały uroczystości, które rozpoczęły się przed Urzędem Miejskim w Mielcu. W tym miejscu, osoby z niepełnosprawnością intelektualną otrzymały klucze do miasta z rąk v-ce prezydenta miasta Mielca Pana Jana Myśliwca.

Przemarsz rozpoczął się spod Urzędu Miasta Mielca. Celem był Plac Armii Krajowej. Korowód prowadzony przez Naszą Orkiestrę maszerował ulicami: Żeromskiego – Wyspiańskiego – Al. Niepodległości.

Po przemarszu, na Placu AK miało miejsce symboliczne wydarzenie – wypuszczenie baloników do nieba.

Następnie Orkiestra wykonała krótki, 20-minutowy koncert dla wszystkich osób biorących udział w tym święcie. Orkiestra po każdym utworze była nagradzana gromkimi brawami.

Wraz z Orkiestrą podczas koncertu wystąpiła młodsza oraz najmłodsza Grupa Taneczna „Mażoret”.