Tradycyjnie jak co roku Orkiestra wraz z trójką solistów: Moniką Węgrzyn, Katarzyną Betlej i Pawłem Krasulakiem oraz Grupą Taneczną „Mażoret” działającą przy Orkiestrze, wystąpiła w serii Koncertów Noworocznych.

Koncerty odbyły się w Dobryninie, Przecławiu i Kolbuszowej, była to już siódma edycja.

Podczas Koncertu w Przecławiu, burmistrz Ryszard Wolanin odebrał z rąk Tomasza Siemoniaka, wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, akt nadania praw miejskich gminie Przecław.

W uroczystości tłumnie wzięli udział przecławianie oraz samorządowcy i parlamentarzyści. Zaproszenie na imprezę przyjęli m. in.: posłanka Krystyna Skowrońska, poseł Zbigniew Chmielowiec, przewodniczący klubu parlamentarnego PO Grzegorz Schetyna, v-ce Wojewoda Małgorzata Chomycz oraz Marszałek Województwa Zygmunt Cholewiński.

Po części oficjalnej jak co roku Orkiestra zaprezentowała nie tylko znane utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej, ale i nowe aranżacje. Z roku na rok przyciąga to coraz szerszą publiczność, która gromkimi brawami nagrodziła trud i wysiłek muzyków włożony w przygotowania do koncertu. Od 44 lat orkiestra jest kręgosłupem kulturalnym na terenie gminy.