W niedzielę, 31 stycznia 2016 roku odbył się kolejny Koncert Noworoczny w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobrynina pod Batutą Dariusza Bańki. Tym razem miejsce Koncertu była Świątynia p.w. Św. Marka Ewangelisty w Mielcu – Rzochowie.

Wśród repertuaru VI już Koncertu Noworocznego znalazły się między innymi: kolędy, utwory muzyki poważnej, operetkowej i operowej.

Wraz z Orkiestrą wystąpili soliści, znani już z wcześniejszych Koncertów Noworocznych. Byli to Zuzanna Bąba, Magda Niedbała, Ada Helowicz oraz Mariusz Solarz.

Swoją obecnością na Koncercie zaszczycili nas między innymi: Prezydent Miasta Mielca Pan Daniel Kozdęba, Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego Pan Zdzisław Nowakowski oraz wielu innych.

Koncert rozpoczął się od przepięknej kolędy „W żłobie leży”, którą wykonali Magda Niedbała oraz Mariusz Solarz.

Kolędę „Cicha Noc” na skrzypcach wraz z Orkiestrą wykonała Ada Helowicz.

Wraz z Orkiestra po raz kolejny w tym roku wystąpiła „Mażoretka” Orkiestry Dętej Dobrynin – Zuzia Bąba. Zaśpiewała ona pastorałkę „Już Gwiazdeczka”, która przypadła do gustu licznie zgromadzonej publiczności.

Wśród innych utworów wykonanych przez Orkiestrę podczas tego Koncertu znalazły się między innymi: „The Olympic Spirit”, „Taniec Żydowski”, „Ułan i Dziewczyna”.

Na BIS Orkiestra wykonała utwór pt.”Lipka”, który zaśpiewała Zuzia Bąba.

Wśród głównych sponsorów tego Koncertu znaleźli się między innymi: Anna i Krzysztof Cieśla, Beata i Janusz Wójcik, Irena i Michał Metlak, Maria i Bernard Sukiennik oraz Małgorzata i Edward Zielińscy.

Zarząd składa również podziękowania muzykom Orkiestry na czele z dyrygentem Dariuszem Bańka, solistom i wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji wszystkich Koncertów Noworocznych 2016.

zobacz_zdjecia_nowy

zobacz_filmy_nowy