W niedzielę, 18 czerwca Orkiestra Dęta Dobrynin wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wzięła udział w XV Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Wojskowych i Dętych w Skale koło Krakowa.

Uroczystości rozpoczęły się od uroczystego przemarszu z Placu Konstytucji 3-go Maja przez Rynek miasta do Kościoła, gdzie odbyła się polowa Msza Św. rozpoczynająca Festiwal.

Po powrocie na Rynek wszystkie Orkiestry zaprezentowały kilkunastominutowy Pokaz Musztry Paradnej. Jako druga na scenie pojawiła się Orkiestra Dęta z Dobrynina.

Festiwal ten pokazał po raz kolejny, że Orkiestra Dęta Dobrynin może jak równy z równym występować z najlepszymi, zawodowymi Orkiestrami z Polski i z zagranicy.

Orkiestra zaprezentowała świetny poziom artystyczny, co można było zauważyć po reakcji innych uczestników.

Dla Orkiestry był to duży zaszczyt znaleźć się wśród zawodowych i innych amatorskich Orkiestr polskich oraz zagranicznych prezentujących swoje umiejętności na tak wysokim poziomie.

Organizatorom Festiwalu Zarząd Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Dobrynin składa gratulacje wspaniałej organizacji i dziękuje za zaproszenie do uczestnictwa. Słowa podziękowania kierujemy na ręce Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Skały – Pana Zygmunta Dercza.