W niedzielę, 24 lipca o godzinie 10:00 Orkiestra Dęta Dobrynin wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wzięła udział w Uroczystej Mszy Świętej, która zakończyła pobyt młodych ludzi z Francji w parafii Dobrynin, którzy przyjechali do Polski na Światowe Dni Młodzieży, które odbywać się miały w Krakowie.

Orkiestra rozpoczęła od oprawy muzycznej Mszy Świętej, która odprawiana była w dwóch językach: francuskim i polskim. Podczas Mszy można było usłyszeć kilka utworów wykonanych przez naszych muzyków, m.in. „O Boże Panie Mój”.

Następnie przed Kościołem, na parkingu, Orkiestra wykonała 30-minutowy pokaz Musztry Paradnej dla bardzo licznie zgromadzonej publiczności. W dużej mierze byli to parafianie, ale dało się także zauważyć licznie przybyłych gości z sąsiednich parafii.

Warto dodać, że wraz z Orkiestrą, której dyrygentem jest Dariusz Bańka wystąpiły wszystkie Grupy Taneczne „Mażoret”. Grupy Taneczne do tego występu przygotowywały tradycyjnie choreografki: Paulina Gruszka i Katarzyna Bogdan.

Warto podkreślić, że występ Naszej Orkiestry oraz Grup Tanecznych zachwycił gości z Francji.

Zarząd Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Dobrynin składa podziękowania na ręce Księdza Proboszcza Parafii Dobrynin za zaproszenie Naszej Orkiestry do wspólnego uczestnictwa we Mszy Świętej oraz możliwości wykonania koncertu dla przybyłych gości z zagranicy.

 

zobacz_zdjecia_nowy

zobacz_filmy_nowy