Jak co roku Orkiestra Dęta Dobrynin wykonała serię Koncertów Noworocznych. Tym razem Orkiestra wykonała 3 Koncerty Noworoczne, kolejno w Dobryninie, Tuszowie Narodowym oraz Mielcu – Rzochowie.

Wśród repertuaru Orkiestry znalazło się bardzo dużo nowych utworów. Większość tych utworów zaaranżowanych na Orkiestrę została przez Kapelmistrza Orkiestry – Dariusza Bańkę.

Wraz z Orkiestrą wystąpili soliści. W Dobryninie byli to: Zofia Świerczek, Natalia Ligęzka, Monika Węgrzyn, Zuzanna Bąba oraz Emilia Jakubiec-Lis. W tej świątyni był to Jubileuszowy – X Koncert Noworoczny.

W Tuszowie Narodowym solistami byli: Emilia Jakubic-Lis, znany z wcześniejszych występów w Orkiestrze Marcin Korbut oraz występująca po raz pierwszy z naszą Orkiestrą solistka – skrzypaczka Karolina Paterak. Pomimo, że był to dopiero pierwszy Koncert Noworoczny w tej świątyni cieszył się on niezwykłym zainteresowaniem, o czym może świadczyć bis Orkiestry, który wykonywany był aż 3 razy.

Ostatnim Koncertem Noworocznym 2015 był Koncert w Mielcu – Rzochowie. Był to także Koncert Jubileuszowy, ponieważ został on zorganizowany po raz piąty. Jako soliści wystąpili znani z wcześniejszych Koncertów Noworocznych: Emilia Jakubiec-Lis, Karolina Paterak, Zuzanna Bąba oraz Marcin Korbut. Podobnie jak poprzednie Koncerty cieszył się on ogromnym zainteresowaniem nie tylko okolicznych mieszkańców, ale dało się także zauważyć bardzo dużą liczbę osób przyjezdnych.

W każdym z Koncertów wystąpił także solista muzyk Wojciech Fryc.

Utwory, które zrobiły na publiczności największe wrażenie to „Gallop „oraz „W moim Ogródecku”. Każdy z Koncertów był niezwykle udany, co można było zauważyć po licznie zgromadzonej publiczności.

Wszystkim, którzy przybyli na Koncerty Noworoczne serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejne koncerty, nie koniecznie noworoczne.