W niedzielę, 22 stycznia 2017 roku Orkiestra Dęta Dobrynin wykonała Koncert Noworoczny 2017 w kościele p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Oleśnie koło Dąbrowy Tarnowskiej.

Orkiestra Koncert rozpoczęła od kolędy „W żłobie leży” która zaśpiewała Jagoda Huber – solistka Orkiestry, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie i w Katowicach o specjalności gitara klasyczna i śpiew solowy. Obecnie nauczycielka w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Mielcu.

Po krótkim przedstawieniu 50-letniego rysu historycznego Orkiestry przyszedł czas na dalszą część koncertu.

„Pieśń Sylwii” to kolejny utwór który można było usłyszeć podczas Koncertu. Jest to utwór operetkowy. Aranżację tego utworu na Orkiestrę Dętą wykonał Krzysztof Ogorzelec – wieloletni muzyk Filharmonii Rzeszowskiej oraz waltornista w Orkiestrze Dobrynin.

Wraz z Orkiestrą jako solistki wystąpiło także „Trio Orkiestrowe”: Zuzanna Bąba – klarnecistka, Alicja Godek – saksofonistka oraz Wiktoria Ziomek – klarnecistka. Dziewczyny zaśpiewały kolędę „Lulajże Jezuniu” oraz „Uciekali, uciekali”.

W utworze solowym wystąpiła Zuzanna Bąba, która zaśpiewała pastorałkę „Już gwiazdeczka się kolebie…”.

Oprócz wyżej wymienionych solistów z Orkiestrą wystąpili soliści – muzycy.

Solo na trąbkę podczas utworu „Marynarska Serenada” wykonał Wojciech Fryc – na co dzień trębacz Orkiestry – absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie, a obecnie instruktor w Szkole Muzycznej w Niwiskach.

Solo na akordeonie wykonała Agnieszka Godek – na co dzień flecistka Orkiestry, podczas utworu „Poliushko polie”.

Utworami, które zdecydowanie najbardziej przypadły publiczności do gustu były: „Star Wars Saga” oraz piosenka z filmu animowanego „Kraina Lodu” pt.:„Mam tę moc”, którą z Orkiestrą zaśpiewała Jagoda Huber.

Na zakończenie Koncertu, co stało się już tradycją „Mażoretki” rozdały wszystkim przybyłym gościom opłatek, aby móc sobie wzajemnie złożyć życzenia. Chwilę wcześniej to samo w imieniu Zarządu Stowarzyszenia Orkiestra Dęta Dobrynin, kapelmistrza Orkiestry, choreografów, muzyków, solistów Orkiestry, Grup Tanecznych „Mażoret” oraz Studia Foto Video-Video BOA uczyniła konferansjer Koncertu – Vice Prezes Stowarzyszenia Maria Sukiennik.

Koncert, który oglądał pełny kościół przybyłych gości zakończył się tradycyjnie „Marszem Radeckiego”. Po tym Orkiestra oklaskiwana była na stojąco i zmuszona była do wykonania utworu na bis.

Wszystkim przybyłym na Koncert Noworoczny serdecznie dziękujemy i już dzisiaj zapraszamy na kolejne.