W niedzielę, 21 czerwca 2015 roku „Orkiestra Dęta Dobrynin” wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” brała udział w XVI Podkarpackiej Paradzie Orkiestr Dętych w Tyczynie. Wraz z Orkiestrą wystąpiła solistka – mieszkanka Tyczyna – Emilia Jakubiec – Lis.

Udział w tym wydarzeniu zakończył się ogromnym sukcesem naszej Orkiestry, gdyż otrzymała tytuł najlepszej Orkiestry podczas XVI Parady Orkiestr Dętych.

Orkiestra swój udział rozpoczęła od przemarszu, co najważniejsze prowadziła cały przemarsz ulicami Tyczyna do Parku, gdzie odbywały się główne uroczystości. Zarówno nasza Orkiestra jak i obecne w Tyczynie Grupy Taneczne były najliczniejszymi spośród przybyłych Orkiestr oraz „Mażoretek”.

Kolejno swój popis przed licznie zgromadzoną publicznością oraz „Jury” dały najstarsze „Mażoretki”. Po każdym wykonanym układzie tanecznym dziewczyny otrzymywały gromkie brawa od publiczności. Zgodnie z regulaminem konkursu mażoretki tańczyły do utworów z playbacku.

Następnie odbył się konkursowy koncert Orkiestr. Wśród utworów wykonanych przez naszą Orkiestrę znalazły się: Sygnał „Witajcie Druhowie”, Marsz Pułkownika Kozietulskiego, Jurassic Park oraz Gallop z 1 suity na Orkiestrę. Orkiestra tym koncertem zapewniła sobie 1 miejsce podczas konkursu w Tyczynie, które ogłoszone zostało przez Jury po wykonaniu koncertów przez wszystkie zgromadzone w Tyczynie Orkiestry.

Na zakończenie Orkiestra z Dobrynina, jako jedyna ze zgromadzonych w Tyczynie wykonała Koncert na zakończenie Podkarpackiej Parady Orkiestr. Orkiestrze towarzyszyły młodsze „Mażoretki”.

Wraz z Orkiestrą wystąpiła wspomniana wcześniej Emilia Jakubiec-Lis. Za swoje występy z naszą orkiestrą Pani Emilia otrzymała Puchar Burmistrza Tyczyna.

Podczas wręczania dyplomów dla Orkiestry z Dobrynina oraz Grup Tanecznych Burmistrz Tyczyna powiedział: „Serdecznie gratuluję, zapraszam w przyszłości. Siedzieliśmy tutaj zasłuchani i jeszcze ten piękny występ na koniec. Naprawdę gorące gratulacje”.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania na ręce Organizatorów za tak sympatyczne przyjęcie Naszej Orkiestry.