W środę, 18 maja 2016 roku o godzinie 9.00 Nasza Orkiestra wraz z Grupami Tanecznymi „Mażoret” wzięła udział w obchodach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną jest to święto, które obchodzone jest w całej Europie. W Mielcu uroczystości te popularyzowane są przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Uroczystości rozpoczęły się przed Urzędem Miejskim w Mielcu, gdzie z rąk v-ce prezydenta miasta Mielca Pana Jana Myśliwca przekazane zostały osobom z niepełnosprawnością intelektualną klucze do miasta.

Następnie ulicami miasta Mielca odbył się przemarsz, który prowadziła Nasza Orkiestra oraz Grupy Taneczne. Korowód szedł ulicami: Żeromskiego – Wyspiańskiego – Al. Niepodległości.

Następnie na Placu AK odbyły się główne uroczystości. Na samym początku miało miejsce symboliczne wydarzenie – wypuszczenie baloników do nieba.

Orkiestra wykonała także 30-minutowy koncert. Wraz z Orkiestrą wystąpiły najmłodsza i najstarsza Grupa Taneczna „Mażoret”.

Najmłodsza Grupa pokazała się na scenie podczas utworu „Hej Miski”, najstarsza natomiast zatańczyła podczas utworu „Don’t Stop Believing”. Inne utwory jakie wykonała Orkiestra to „The Ventures” oraz „Taniec Żydowski” – ten utwór solo na klarnecie wykonała Wiktoria Ziomek, natomiast solo na trąbce Mateusz Jemioło. Koncert zakończył się tradycyjnym „Marszem Radeckiego”.

zobacz_zdjecia_nowy

zobacz_filmy_nowy