W niedzielę, 28 sierpnia 2016 roku Orkiestra Dęta Dobrynin wraz z wszystkimi Grupami Tanecznymi „Mażoret” wzięła udział w Dożynkach Gminy Przecław, które w tym roku odbyły się w Dobryninie.

Dożynki tradycyjnie rozpoczęły się od uroczystej Mszy Świętej w Kościele p.w. NMP Królowej Polski. Oprawę muzyczną Mszy Świętej zapewniła wspomniana wcześniej Orkiestra. W czasie Mszy Świętej odbyło się także poświęcenie wieńców dożynkowych przygotowanych przez różne organizacje pozarządowe z danych sołectw.

Po tym nastąpił przemarsz na tereny zielone za Szkołę Podstawową w Dobryninie, gdzie odbywać się miały główne uroczystości Dożynkowe. Korowód, w którym znajdowały się wszystkie wieńce dożynkowe prowadziła Nasza Orkiestra wraz ze wspomnianymi wszystkimi 4 grupami tanecznymi „Mazoret”.

Po przybyciu na miejsce odbył się Koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej z Dobrynina. Trwał on około 30 minut. Wystąpiły wszystkie Grupy Taneczne. Swój talent pokazała także klarnecistka, mieszkanka sąsiedniej miejscowości – Tuszymy, Zuzanna Bąba, która w akompaniamencie Orkiestry zaśpiewała utwór pt.„Lipka.

Wśród utworów wykonanych przez Orkiestrę podczas tego Koncertu znalazły się m.in.: „Contender”, „Red Alert” oraz „Don’t stop Believin”.

Warto podkreślić, że Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a Orkiestra oraz dziewczęta z Grup Tanecznych po każdym swoim wykonanym lub zatańczonym utworze były gorąco oklaskiwane.

zobacz_zdjecia_nowy

zobacz_filmy_nowy